Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız.
Yeni

Doğal kauçuk taşıyıcı üzerine lamine edilen doğal mantar yüzeyli Organic Touch yoga matı, hem çevreci hem de antibakteriyel özellikleri ile ön plana çıkıyor. 
Üstelik bu mantar üretilirken hiçbir ağaca zarar verilmiyor, hatta doğal yaşam korunuyor!Doğal Meşe Mantarı Nedir?

Yogacat Organic Touch Matlarında, Doğal Meşe Mantarı kullanılmaktadır. Bu kaplama yüzey, Mantar Meşesi adı verilen özel bir cins ağacın kabuklarından elde edilmektedir. Kabuk, ağacın gövdesinde kendiliğinden ve gittikçe artan miktarda oluşmakta ve hasat edilmediği taktirde 25 cm kalınlığa ulaşabilmektedir. Isı izolasyonu yüksek, ateşe dayanıklı ve su geçirmez özellikteki bu hammadde işlenerek çeşitli ürünlerde kullanılmaktadır. 

Özellikle Portekiz ve İspanya'da ticari üretimi yapılan Mantar Meşesi ormanları özel koruma alanları olarak kabul edilmektedir. Mantar hasadı esnasında doğa ve hasat edilen ağaç zarar görmediği gibi, bu koruma alanları pek çok canlı türü için yuvalama alanları sağlamaktadır. WWF, nesli tükenme tehlikesi altında olan Iber Vaşağı'nın Meşe Mantarı ormanlarında yaşadığını ve türün geleceğinin İspanya ve Portekiz'deki mantar endüstrisine bağlı olduğunu açıklamıştır. 

Binlerce yıldan bu yana olduğu gibi, bugün de her bir mantar ürünü, toprakta çözünebilen ve doğanın korunmasına yardımcı olan sürdürülebilir teknoljiye örnek olarak gösterilmektedir. 

Doğal Dokunuş
Organic Touch'ın yüzey dokusu, doğal olarak anti bakteriyaldir. Mantarın yüzyıllardır cam şişelerin kapaklarında kullanılmasının önemli bir nedeni de budur. Taşıyıcı tabanda kullanılan doğal kauçuk ve doğal mantar yüzey kaplaması sayesinde geri dönüşüme %90 gibi yüksek bir oranda uygundur.

Temizlik ve Bakım
Organic Touch suya ve neme dayanıklıdır. Kullanım sonrası temiz bir havlu ile kurulanması yeteridir. Temizlemek için nemli bir bez yeterlidir.

 
Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Organic Touch - Mantar Yüzeyli Mat

Çevreci yaklaşımlar ile üretilen, uzun süre kullanabileceğiniz harika bir yoga matı!


- Doğal antibakteriyel temas yüzeyi

- Suya ve neme dayanıklıdır 

- 4 mm optimum kalınlığı ile hem stabil kalır hem de dizleri destekler


  • 519,99TL
  • Vergiler Hariç: 440,67TL

Ücretsiz Kargo

160 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti bizden.

Etiketler: organic, touch, mantar, yüzeyli, mat, yoga, matı, ecologic-pro, serisi